Gry na Xbox One – ranking

Konsola Microsoft Xbox One dała sobie radę i w dniu premiery okazała się urządzeniem wcale nie mniej wyposażonym od swojego wielkiego konkurenta – Sony PlayStation 4. Podobnie jak w przypadku PS, tak samo Xbox One może się cieszyć grami, które są chętniej kupowane na tą platformę, niż na PS4. Na początku warto zaznaczyć, że bardzo wiele gier z rankingu TOP 10 to gry … sieciowe

Tak, konsola Xbox One jest bardziej multimedialna, niż swój konkurent. Gracze doceniają możliwość grania w sieci przy pomocy pada i stosunek graczy wykorzystujących do tego celu konsolę jest następująca: 25% graczy PS4 i aż 75% graczy Xbox One. To pokazuje przepaść, jaka dzieli największych producentów konsoli na świecie.

Miejsce pierwsze: Dying Light

Gra, która sprzedała się w rekordowym nakładzie. Rozrywka toczy się na zasadzie survivalu, a gracze mają możliwość konkurowania ze sobą. Zdaniem sympatyków tej gry, możliwość rywalizacji w sieci jest najważniejszym aspektem, który decyduje o jej zakupie. Produkt nie kosztuje zbyt wiele, więc może być najlepszym prezentem świątecznym.

konsola xbox oneMiejsce drugie: World of Tanks

Popularna sieciówka zdobyła uznanie graczy na całym świecie prostą fabułą i sporymi możliwościami. Xbox One jest jedyną konsolą, którą gracze wykorzystują do gry w sieci. W ciągu zaledwie 12 miesięcy aż trzy miliony miłośników gry World of Tanks przerzuciło się z gry na komputerze z korzyścią dla Xbox One. World of Tanks sprzedał się w rekordowym nakładzie i zarobił również rekordowo. To obecnie najpopularniejsza gra sieciowa na świecie.

Miejsce trzecie: Pro Evolution Soccer

O ile FIFA jest dedykowana platformie PlayStation 4, o tyle PES lepiej wygląda na Xbox One. Gra sprzedała się w nakładzie ponad 2 milionów kopii i goni Fifę z roku na rok coraz szybciej. Gracz ma możliwość prowadzenia swojej własnej drużyny piłkarskiej. Tekstury stoją na wysokim poziomie i warto pochwalić firmę Konami za to, że stara się wykupywać wszystkie możliwe licencje dla swoich graczy. xbox one fifa 19

Gry na Xbox One kosztują nieco mniej od produktów dedykowanych PS4. To nie oznacza, że konsola marki Microsoft jest w tyle za swoim konkurentem. Wręcz przeciwnie – Xbox One zyskuje sympatię coraz większej ilości graczy i zmiana lidera wśród producentów konsoli może nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat.